گزارش وزارت علوم از ساخت تصفیه پساب آب و روغن به روش هوشمند

ساخت پایلوت تصفیه پساب آب و روغن به روش هوشمند توسط محققان دانشگاه کاشان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، دکترهمدانیان رئیس پژوهشکده علوم و فناوری نانو دانشگاه کاشان با بیان اینکه این طرح توسط شرکت بستا نانو فناوران فیدار متشکل از دانشجویان این دانشگاه انجام شده است، گفت: این فناوری با استفاده از نانومواد سه بعدی آئروژلی است که خواص آن با تکنولوژی کامپوزیت و اصلاح سطح ارتقا یافته و توانایی حذف کامل روغن از آب به صورت پیوسته را دارد.

وی از مزایای این سیستم نسبت به روش‌های متداول را کاهش هزینه و فضای لازم برای تصفیه پساب و افزایش بازده تصفیه ذکر کرد و افزود: نمونه پایلوت این سیستم در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران برگزار گردید، رونمایی شد و مورد استقبال صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی، شرکت‌های صنعتی و فعالان تصفیه آب و پساب قرارگرفت.

دکترهمدانیان خاطرنشان کرد: همچنین هیئتی از کشور چین به سرپرستی معاون پارک علم و فناوری محیط زیست این کشور از این سیستم بازدید کرد و مذاکراتی جهت فعالیت‌های برون مرزی جهت استفاده از این فناوری صورت پذیرفت.

تیم بستا فناوران ایران متشکل از مهدی اعتمادی، حامد بنانی فرد، حامد شادان‌فر و نازنین مصلح از دانشجویان دانشگاه کاشان می‌باشد.

نوشتهٔ پیشین
گزارش ستاد نانو از دستگاه جداساز آب و روغن با غشاهای نانویی
نوشتهٔ بعدی
گزارش ایرنا از ساخت چادر سردخانه سوپر عایق نانویی با تلاش محققان ایرانی

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید